piątek, 3 maja 2013

Rzut oka na Brazylię

bric
http://www.freedigitalphotos.net

 Brazylijska Samba



Brazylia to kraj częstokroć niedoceniany inwestycyjnie. Perspektywy dla Brazylii wyglądają znakomicie. W Brazylii doskonale się rozwija segment Bankowości Prywatnej.

Dlaczego właśnie warto przyglądać się Brazylii:


- zasoby surowców są imponujące. Chodzi tu o surowce strategiczne, np. ropa, ale również surowce, które decydują o samowystarczalności Brazylii. Przykładem są surowce rolne. Kontrakty dwustronne z Chinami wzmacniają pozycję Brazylii na arenie międzynarodowej.

- wewnętrzny rynek, który jest bardzo chłonny. Brazylijczycy się bogacą, kraj rozwija się dynamicznie. Nakręca to popyt wewnętrzny i rynek dóbr trwałego użytku.

- zarówno szansą jak zagrożeniem są masowe imprezy na skalę świata. Już w 2014 organizowane będą Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Dwa lata później odbędą się Igrzyska Olimpijskie. Udźwignięcie tak dużych projektów, które wiążą się z ponoszeniem ogromnych nakładów finansów w infrastrukturę może stanowić problem dla Brazylii. Z uwagi jednak na to, że Brazylijczycy kochają sport i piłkę nożną poniesione nakłady będą odskocznią do szybkiego rozwoju i promocji kraju.

- produkcja produktów rolnych: pszenicy, soi, kukurydzy stawia Brazylię w czołówce światowych producentów. W tym roku Brazylia zanotowała rewelacyjne zbiory soi i kukurydzy, eksportując bardzo duże ilości do Chin.

- z uwagi na niskie stopy procentowe klienci szukają dywersyfikacji dla swoich portfeli. Pojawia się więc zapotrzebowanie na nowe produktu finansowe. To powoduje rozwój rynku kapitałowego oraz bankowości (oferowanie nowych instrumentów do lokowania środków, które są dobrą alternatywą dla lokat).

Brazylia rozwija się na wielu płaszczyznach - należy do tzw. grupy krajów rozwijających się - w skrócie BRIC. W 2012 r. rynek brazylijski był jednym z najpopularniejszych kierunków inwestycyjnych na mapie świata. Tylko w 2012 r. do Brazylii napłynął kapitał zagraniczny w wysokości 65,3 mld USD, co stanowi blisko 30% całego strumienia kapitału, jaki pojawił się w Ameryce Łacińskiej.

3 komentarze:

  1. W ogóle Ameryka Południowa jest mocno niedoceniana, a rozwija się dość intensywnie w porównaniu z innymi częściami świata. Najlepszym przykładem jest najbogatszy człowiek świata ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Od kilku lat widać zmianę w podejściu do krajów, takich jak: Brazylia, Meksyk, Chile i inne. Problemów nadal tam wiele, ale szans równie dużo.

      Usuń
  2. Czemu na siłę szukacie inwestycji za granicą, skoro takie możliwości mamy w Polsce? To u nas można teraz przejąć bardzo tanie nieruchomości, obserwujecie bazę Jartomu? No właśnie - to są tematy w których można zarabiać fajne pieniądze, mając kapitał. Pozostałe formy inwestycji już takiej pewności zysku nie przynoszą.

    OdpowiedzUsuń